TALUTOOTED

Avaleht
Taimekasvatus
Talutooted
Talupood
Ürituste kalender
Pildid
Teised meistRistemäe talu
Kasemetsa küla
Saku vald
Harjumaa 75510
Ärireg nr: 11786140
KMKR: EE101282086
www.ristemae.eu
E-post: talu(ät)ristemae.eu
Tel +372 6556049 
+372 5056749
Ristemäe talu

Värske hapukurk
Realiseerimine vaid kolmel päeval pärast kurkide tünni soolamist. Hapendamisel on kasutatud mustsõstralehti, tilli, küüslauku, tðillipipra helbeid või värskeid tðillipipra tükke ning soola . Kasutatakse sügavpuurkaevu vett, mida ei keedeta. Soolvesi valmistatakse mitte varem kui 24 tundi enne kurkide sissetegemist ja kallatakse kurkidele peale toasoojana. Soolast jäänud sete visatakse ära. Kurgid omavad kergelt vürtsika piprase maitse. Kurkide hapendamisel oleme kasutanud ka tammelehti, viinamarjalehti, kirsilehti, mädarõikajuurt. Need annavad kurkidele igaühele omase hõrgu maitsevarjundi.
Kange kurk e. piprakurk
Hapendamisel on ohtralt lisatud küüslauku, tðillit, tilli, mädarõigast, mustsõstra lehti, värsket peterselli. Hapendatud on traditsioonilisel meetodil, konservandiks hapendusprotsessis tekkiv piimahape ning lisatud sool. Kurke süües on esimeseks maitseelamuseks tugev küüslauk ning järelmaitseks mõnus tuline pipar. Soolveeks kasutatakse sügavpuurkaevu vett ja seda ei keedeta. Soolvesi tehakse valmis mitte varem kui 24 tundi enne kurkide hapendamist.
Sidrunimahla ja meega marineeritud kurgid
Kasutatud 100%-list sidrunimahla ja mett. Ei sisalda äädikat ega suhkrut. Mesi annab maheda maitse. On saada ka samal meetodil valmistatud piprakurki, kus kurgid omavad õrna tshilli maitset. Kurkide konserveerimisel oleme kasutanud rohkesti maitseaineid: must pipar, vürts, koriander, sinepiseemned, loorber, tshillipipar, tilliõisikud, küüslauk, mustsõstralehed. Et kurgipurgid kenad välja näeksid ja aitaksid perenaisel laua katmisel salatite ja lihavaagnate kaunistamiseks värvikust lisada, oleme kurkide vahele pannud erivärvilisi paprika viile. Viimased annavad kurkidele ka meeldiva maheduse. Marinaadi ei tasu ära visata - see sünnib suurepäraselt külmikust võetuna ära juua või kasutada suppide (borsh, rassolnik) valmistamisel.
Hapukurk
Traditsiooniline tünnikurk. Hapendamisel kasutatud tilli, küüslauku, mustsõstralehti, soola. Krõmpsuvus garanteeritud!
Hapendatud tomatid
Vaarikalehtede, peterselli ja tðilliga hapendatud punased ja rohelised tomatid. Kuuluvad rohkem slaavipärasesse kööki, hea valmistada suupisteid ning salateid.
Hapendatud rohelised küüslauguvõrsed
Küüslauguvõrsed murtakse jaanipäeva paiku küüslaukudelt ära, et mugul suurem kasvaks. Nimetatud võrsed on asetatud tünni, lisatud mustsõstralehti ja värske tðilli tükke ja sügavpuurkaevu veest valmistatud soolalahus. Tekkinud piimhape ja sool on küüslauguvõrsete konservantideks. Küüslauguvõrseid võib süüa, ilma et nad jätaks suhu ebameeldiva maitse. Ideaalseks kasutamiseks on rassolnik ja borði valmistamisel. Võib lisada tükeldatuna ka teistesse suppidesse. Kasutada saab ka salatites ja eraldi salatina hapukoore ja majoneesiga. Väga sobilik lambaprae kõrvale.
Traditsioonilisel meetodil hapendatud küüslaugud
Lisatud sõstralehti, tshillit ja loorberit. Käärimisel tekkiv piimhape säilitab küüslauke üle aasta. Väga spetsiifilise ja omapärase maitsega, kuid süües ei jäta ebameeldivat küüslaugu lõhna. Sobib lambaprae kõrvale ja teistele lihatoitudele. Ka salatitesse ja laastudena võileiva peale. On säilinud küüslaugule iseloomulikud omadused.