TALUTOOTED

Avaleht
Taimekasvatus
Talutooted
Talupood
Ürituste kalender
Pildid
Teised meistRistemäe talu
Kasemetsa küla
Saku vald
Harjumaa 75510
Ärireg nr: 11786140
KMKR: EE101282086
www.ristemae.eu
E-post: talu(ät)ristemae.eu
Tel +372 6556049 
+372 5056749
Ristemäe talu

Ristemäe talu PRESIDENDI KILU sidrunimarinaadis
Heal lapsel mitu nime, esimese Vabariigi ajal tunti seda kingsepa lõhena, hiljem äkilisena. Meie kilu on olnud Presidendi laual.
Läänemere roogitud kilu on kerges marinaadis säilitanud oma värskuse. Lisatud on veidi tilli, peterselli ning sidrunimahla, rohkelt sibularõngaid. Piprad-vürtsid puuduvad täiesti. Marinaadis oldud aeg muudab ka rootsu olematuks. Ristemäe talu marineeritud kilu on mõnusaks snäkiks saunaõhtul, tubliks võileivapealseks hommikusöögilaual, pöhiroaks kuumade kartulite ja kodujuustuga kogu perele.
Küüslaugupekk
Soolapekk küüslaugu, pipra ja mitmete maitseainetega. Sulab suus. Peki soolamisel oleme kasutanud oma meetodit, kus pekki on veidi kuumutatud. Tükid (kaaluga ca 200-500g) on läbi hõõrutud musta pipra, purustatud küüslaugu ja rohelise maitseainega, seejärel laotud pärgamentpaberisse ja kihtide vahele on lõigatud küüslaugulaaste. Hoida külmkapis temperatuuril 2-6 kraadi, pikaajalisemalt võib säilitada ka sügavkülmas. Külmikust võetuna ja õhukeste viiludena leiva peal on suurepäraseks ja mehiseks suupisteks. Väga hea sakuska. Rahvameditsiin teab öelda, et peki mõõdukas söömine pidi parandama liigeste tööd.
Kartulivorst
Eelkõude jõuluroog, mida on juba valmistatud just Raplamaal. On heaks alternatiiviks verivorstile. Seasoole täidiseks on kartulikuubikud, praetud peekon koos sibula ja pipraga, maitsestatud eestimaise vorstirohu ja purustatud küüslauguga. Toode on poolfabrikaat (eelnevalt kuumtöödeldud). Vorstid sobivad säilitamiseks ka sügavkülmas. Enne ahjus küpsetamist tuleb vorstid üles sulatada . Perenaisel tuleb praeahi 220 kraadini kütta ja vorstid 20-25 minutiks ahju pista. Tulemiks on isuäratavalt kuldpruunid ja lõhnavad vorstid. ( Võib nentida, et enne ahjus küpsetamist ei ole vorstid just kõige ilusama kaubandusliku väljanägemisega, kuid silmailu jaoks ei ole lisatud ka mingeid lisandeid ega säilitusaineid). Kõrvale süüa seenesalatit, hapukapsast või värsket salatit.